Ambrosus (AMB) – majowy raport postępu projektu

Adam Betka Maj 17, 2019
0 people like this post
Ambrosus - majowym raport progresu

Droga społeczności Ambrosus (AMB),

Witajcie w majowym podsumowaniu progresu projektu Ambrosus. Tym razem skupię się na najważniejszych technologia rozwijanych w ostatnim czasie przez zespół Ambrosus. Ogólnie rzecz biorąc, drużyna deweloperska była w ostatnim czasie potwornie zajęta testowaniem, tworzeniem dokumentacji, monitorowaniem i kalibrowaniem różnych aspektów AMB-NET – blockchainu dla łańcuchów dostaw i systemów IoT rozwijanego przez Ambrosus. Pamiętając o open-source’owym duchu, każdy z Was może do owej dokumentacji uzyskać dostęp – wystarczy odwiedzić nasz profil na platformie GitHub: Ambrosus GitHub

Tempo w jakim Ambrosus pracuje nad swoim systemem nie ustaje, a technologie takie jak Ambrosus Masternodes, Ambrosus Bridge (narzędzie do swapu tokenu ERC20 AMB na natywną kryptowalutę Ambrosus), czy Ambrosus Dashboard, już niedługo będziecie mogli zobaczyć w pełnej okazałości. Przyjrzyjmy się zatem, co zostało już zrobione oraz jakie wydarzenia czekają nas w najbliższym czasie. Serdecznie zapraszam!

Ambrosus Masternode System

Zanim przeczytasz aktualizację, zapoznaj się z tym, czym jest i jak funkcjonuje system Masternode od Ambrosus. Pełny i prosty w zrozumieniu poradnik znajdziesz pod tym linkiem: Łatwe wejście w blockchain – Ambrosus Masternode system.

Szereg bardzo ważnych poprawek i ulepszeń został wprowadzonych do wszystkich klas Masternode w ekosystemie Ambrosus. W odniesieniu do Apollo Masternodes naprawiono problemy związane z wysokim wykorzystaniem procesora w czasie pracy, szczególnie w środowisku produktu. W tym samym okresie zaprojektowano uniwersalny skrypt do automatycznego przesyłania AMB z Apollo na „konto doładowania” Apollo, w celu bardziej efektywnego przemieszczania AMB między węzłami walidującymi.

Jeśli chodzi o Masternody Atlas, „śledzenie statusu pakietów – z ang. bundles” (BST) zostało zaimplementowane jako mechanizm oczyszczania ze zbędnych danych Masternody klasy Atlas, aby jeszcze bardziej usprawnić proces efektywnego przechowywania danych.

Dokumentacja na platformie Github: LINK

Hermes Masternode był również przedmiotem wielu pozytywnych ulepszeń: na początek, a co najważniejsze, Hermes Masternode Extended API zostało wydane na GitHub!

AMB - majowym raport progresu

Taka dokumentacja zapewnia dodatkowe możliwości wysyłania zapytań, które składają się z interfejsów API REST i GraphQL. W związku z optymalizacją Hermesa pod kątem wykorzystania w przedsiębiorstwie, podpisanie wniosków Hermes Load zostało przeniesione na stronę klienta, co wskazuje na zaawansowaną modernizację architektury Hermes. Wraz z tą samą styczną wszystkie skrypty związane z wdrożeniem producenta Hermes Load zostały poddane przeglądowi. Na koniec, jeden drobny problem bezpieczeństwa został zidentyfikowany i finalnie rozwiązany.

Dodatkowo, na Ambrosus GitHub udostępniono również inne narzędzie, które pozwalają każdej zainteresowanej stronie (zarówno producentom / klientom jak i zwykłym uczestnikom sieci) otrzymać pełny wgląd w stan każdego węzła (tj. czas synchronizacji i bieżący blok) w sieci!

Dokładniej mówiąc, Parity Exporter zapewnia podgląd w czasie rzeczywistym w wiele ważnych, monitorowanych zmiennych, w tym opłaty transakcyjne, kolejki transakcji, salda kont i limity gasu (wśród innych funkcji) i jest otwarty do użytku przez każdą zainteresowaną stronę.

Na horyzoncie:

Planujemy dalszy monitoring synchronizacji pakietów, a kwestie wydajności związane z MongoDB poddawane zostaną analizie. Poza drobnymi poprawkami, pierwsze węzły Hermes i Atlas zarządzane i obsługiwane przez członków społeczności będą dostępne już niedługo!

Rozwój front-end

Zespół deweloperów Ambrosus Front-End ma przyjemność przedstawić precyzyjne i zwięzłe wprowadzenie do Amb.to – interfejsu wyszukiwania / zarządzania Ambrosus „Asset” i „Event”!

AMB - Front-end aplikacje
Wizualizacja systemu weryfikacji produktów AMB

Dokumentacja ta, opublikowana niedawno w GitHub, wyjaśnia, jak wykorzystać Amb.to do wizualizacji zasobów i zdarzeń w sieci Ambrosus (AMB-NET). Dzięki publicznemu charakterowi Amb.to, osoby chętne budować swoje własne aplikacje na platformie Ambrosus, posiadają natywny oraz w pełni optymalny menedżer zasobów i zdarzeń dla oryginalnych prototypów i MVPs!

Poza tym, zespół Front-End kontynuował prace nad poprawkami interfejsu użytkownika, projektami aplikacji demonstracyjnych i innymi aplikacjami front-end dla różnych klientów Ambrosus.

Narzędzia i poprawki AMB-NET

Poza znaczącym postępem ze strony zespołu Ambrosus Front-End, ulepszono szereg narzędzi wykorzystywanych w AMB-NET, a jednocześnie wprowadzono drobne poprawki i dodatki do innych komponentów ekosystemu Ambrosus.

Dodano kilka specyfikacji do „wyzwań” zachodzących pomiędzy Masternodami Apollo, ulepszono dystrybucję nagród w zależności od ilości pakietów w sieci w ujęciu dziennym oraz wprowadzono znaczniki czasowe dla każdego z pakietów. Wdrożono również testy integracyjne i alerty.

Tymczasem zakończono poprawki Demo-Dashboard, a nowa i znacznie ulepszona wersja AmberEx przeszła na środowisko testowe Ambrosus. Jednocześnie przeprowadzono test warunków skrajnych w sieci, aby zweryfikować aktywność i poprawność węzłów-walidatorów. Wreszcie, wszystkie środowiska AMB-NET (główne, dev i test) zostały sprawdzone, podczas gdy brakujące monitorowanie i alerty zostały udokumentowane dla środowiska produkcyjnego.

Aplikacja i moduły Ambrosus Dashboard

Ambrosus ma przyjemność ogłosić publiczne wydanie modułu Ambrosus Dashboard wraz z przeglądem dokumentacji aplikacji Angular!

Ta aplikacja i dołączona do niej dokumentacja są dostępne na portalu GitHub i umożliwiają zainteresowanym programistom i przedsiębiorcom pobieranie i rozpoczęcie eksperymentów z własnymi pulpitami nawigacyjnymi w celu uwierzytelniania użytkowników łączących się z AMB-NET, tworzenia zasobów i zdarzeń oraz zabezpieczania transmisji danych do sieci!

Użytkownicy pulpitów nawigacyjnych mają do dyspozycji wiele ról, co ilustruje poniższe zdjęcie:

Na horyzoncie:

W nadchodzących tygodniach zespół DevOps rozwiąże wszelkie wykryte problemy z optymalizacją węzłów walidujących (Masternode Apollo). Poszczególne aplikacje zostaną wdrożone w Dev-Environment, podczas gdy zaimplementowane zostanie automatyczne generowanie dziennika zmian dla istniejących, wdrożonych już komponentów.

Ambrosus Bridge

Most Ambrosus przeszedł znaczące zmiany, ponieważ przygotowuje się do konwersji tokenów z pierwszych operatorów Masternode Atlas i Hermes na rodzimy AMB!

Takie zmiany obejmują następujące ważne kamienie milowe: Po pierwsze, (1) wszystkie ulepszenia projektu / użyteczności zostały wdrożone. Po drugie, (2) metryki dodane zostały do walidatora nadzorującego Ambrosus Bridge (tj. liczba wykrytych transakcji, jak również liczba ostrzeżeń). Po trzecie (3) stworzono skrypty do monitorowania „kontraktów pomostowych”. Po czwarte, (4) Bridge został sprawdzony w nietypowych przypadkach użycia bez wykrycia nowych problemów. Po piąte (5) kontynuowano dokumentację testową mostu, a niezbędne zmiany w środowisku testowym mostu zostały zweryfikowane.

Jednocześnie podjęto szereg działań, aby zarówno zoptymalizować Bridge w jego obecnym stanie, jak i umożliwić członkom społeczności łatwe przenoszenie tokenów do i z sieci Ambrosus. Konkretnie, optymalizacja mostu pociąga za sobą: (a) znaczniki czasu zostały dodane do dzienników, a wszystkie problemy wykryte w testach od-końca-do-końca (e2e) zostały sprawdzone, oraz (b) test e2e został poddany refaktoryzacji i ulepszony do przyszłych testów.

Na horyzoncie:

Przyszłe skupienie się na aplikacji Ambrosus Bridge będzie skoncentrowane na wypełnieniu dokumentacji testowej, wykonaniu testów na Ambrosus Explorer w odniesieniu do mostu, a także weryfikacji poprawionego projektu UX. Podczas gdy most będzie stale aktualizowany, można śmiało powiedzieć, że zespół programistów jest zadowolony z jego ogólnego statusu i wydajności.

Wydarzenia, wydarzenia i więcej wydarzeń!

Wreszcie, zespół Ambrosus pozostał niezachwiany i niezwykle zajęty prezentowaniem projektu Ambrosus, jego licznych unikalnych rozwiązań IoT oraz znaczenia publicznych sieci blockchain w całej Europie!

Od 6 do 9 maja Ambrosus CEO – Angel Versetti i nasz CTO – Dr. Stefan Meyer uczestniczyli w Seeds and Chips w Mediolanie! W tym samym czasie Rado Dragov, Account Manager, odbył spotkanie w siedzibie Burberry w Londynie, w celu pokazania możliwego zastosowania technologii blockchain w przemyśle modowym, a obecnie prezentuje projekt na Webit.Festival Europe w Bułgarii!

Na horyzoncie pojawiają się kolejne wydarzenia, na które zespół Ambrosus serdecznie zaprasza! Od Zug, przez Holandię, po Berlin, mamy nadzieję, że do zobaczenia wkrótce! Oto pełna lista wydarzeń:

15 May – Innovative Switzerland Program – Zug, Szwajcaria – Mówca: Angel

22 May – InNOWvate Supply Chain Event – Amersfoort, Holandia – Mówca: Rado, Kevin

3–5 June — Global Entrepreneurship Summit 2019 — Haga, Holandia — Angel

6 June — Startup Grind Europe Conference— Londyn, UK — Mówca: Angel

24 – 26 June – Crypto Valley Conference 2019 – Zug, Szwajcaria – Mówca: Angel

2 – 5 July – Tech Open Air – Berlin, Niemcy – Mówca: Angel

Mam nadzieję, że podobnie jak ja jesteście podekscytowani progresem jaki robi Ambrosus. Niedźwiedzi rynek nie zatrzymał AMB od działania i szczerze wierzę, że cała ta praca zaowocuje kiedy już kryptowaluty odrobinę się obudzą.

Jeżeli zainteresował cię projekt, koniecznie dołącz do naszej grupy na platformie Telegram: LINK!

Category: Ambrosus
  • 0
  • 323
Adam Betka

Cześć, jestem Adam. Fascynuje się kryptowalutami i technologią z nimi związaną. Na moim blogu znajdziecie wiele ciekawych artykułów na temat Bitcoina, altcoinów, blockchaina i innych cudów na kiju.

Leave your comment