Ambrosus – organizacje, klienci i partnerzy

Adam Betka Marzec 18, 2019
0 people like this post
Ambrosus - organizacje, klienci i partnerzy

Nie ważne jak wspaniałą technologię byś zbudował i dostarczył, jeżeli nie będzie ona używana przez szersze grono ludzi czy firm, to równie dobrze mógłbyś jej wcale nie robić. Nikt nie poświęca tysięcy godzin swojego życia, aby oprogramowanie które stworzył stało na półce i pachniało. Dlatego też, jednym z najważniejszych celów Ambrosus jest zbudowanie ekosystemu, który będzie szeroko wykorzystywany na całym świecie, skalowalny, prosty w użyciu, a przede wszystkim wnosił będzie wartość dla osób i firm korzystających z naszego oprogramowania.

Ambrosus stworzył AMB-NET tak, aby każdy mógł w nim uczestniczyć. Aby budować swoje aplikacje na AMB-NET nie musisz nawet kontaktować się z nami. Wszystko dostępne jest w duchu open-source.

Żeby jednak nasza zdecentralizowana sieć IoT oparta na blockchainie mogła być wykorzystywana przez jak największą liczbę użytkowników, a także aby pokazać jej pełny potencjał, Ambrosus stale podejmuje się zawieraniem współprac w wielu obszarach gospodarki, dołączając do organizacji których misja jest zgodna z naszą – zapewnić bezpieczeństwo i weryfikowalność globalnego łańcucha dostaw.

Chciałbym dziś przedstawić wam partnerów, klientów, a także organizacje z którymi Ambrosus podjął współpracę.

Organizacje Ambrosus:

Ambrosus od samego początku starał się szeroko współpracować z organizacjami na szczeblu lokalnym, jak i międzynarodowym, w celu poszerzania możliwości wykorzystania naszej technologii.

Ambrosus jest również członkiem wielu globalnych programów mających na celu znalezienie rozwiązań na problemy z jakimi zmaga się świat, w kategoriach żywności i leków.  

Ambrosus - organizacje, klienci i partnerzy

United Nations’ One Planet Network

Ambrosus jest członkiem inicjatywy One Planet Network z ramienia Organizacji Narodów Zjednoczonych. Został on formalnie przyjęty do organizacji rok temu.

Czym jednak jest One Planet Network? One Planet Network to wielostronne partnerstwo na rzecz zrównoważonego rozwoju, generujące zbiorowy wpływ poprzez sześć programów: zamówienia publiczne, budownictwo, turystyka, systemy żywnościowe, informacje dla konsumentów oraz edukacja.

Inicjatywa ma za zadanie skupiać podmioty ze wszystkich regionów i sektorów, aby połączyć wiedzę, zasoby, innowacje i zaangażowanie na rzecz przejścia na bardziej zrównoważone sposoby produkcji i konsumpcji. Odpowiada to dokładnie misji jakiej podjął się Ambrosus – zapewnienie przejrzystości i  bezpieczeństwa żywności oraz lekom.

Ambrosus jest również jedną z pierwszych firm wykorzystujących technologię blockchain, które przystąpiły do Programu Informacji Konsumenckiej (CI-SCP), który składa się z ponad 40 najbardziej wpływowych agencji na świecie – w tym Dyrekcji Generalnej ds. Środowiska Komisji Europejskiej, Niemieckiego Ministerstwa Federalnego ds. Środowisko i wspieranego przez ONZ Międzynarodowego Centrum Handlu.

Jako pionier technologii blockchain i IoT, dzięki temu partnerstu, Ambrosus jest w stanie zapewnić unikalne rozwiązania technologiczne dla niektórych najbardziej skomplikowanych problemów związanych ze zrównoważonym rozwojem żywności i przyjaznymi dla środowiska opakowaniami.

Swiss Coffee Alliance

Swiss Coffee Alliance jest organem doradczym działającym na całym świecie w dziedzinie rynku kawy. Organizacja zrzeszająca licznych, międzynarodowych partnerów ma na celu dostarczanie wiedzy i rozwiązań technologicznych dla całego łańcucha dostaw w obszarze kawy.

Łącząc technologię sensorów i czujników Ambrosus i solidną siecią partnerów Swiss Coffee Alliance, współpraca ta ma potencjał przekształcić globalny rynek kawy, o łącznej wartości 81 miliardów dolarów, odkrywając nową wydajność operacyjną.

Jest to również świetna inicjatywa dzięki której Ambrosus jest w stanie zaprezentować swoje oprogramowanie, a także zaimplementować technologię sensorów w świecie rzeczywistym.

Claudinei Monteiro, dyrektor ds. Technologii Swiss Coffee Alliance ujął tą współpracę w następujących słowach: „To ogromna szansa, która oddaje całą esencję i ducha szwajcarskiej pomysłowości. Dzięki głębokiemu doświadczeniu branżowemu Swiss Coffee Alliance i pionierskim, zdecentralizowanym rozwiązaniom stworzonym przez Ambrosus, zamierzamy stworzyć bardziej opłacalny i sprawiedliwy ekosystem dla wszystkich stron zaangażowanych w światowy przemysł kawy.

Ta współpraca ma na celu skorygowanie kluczowej dysfunkcji globalnego łańcucha wartości kawy: nieetycznego podziału zysków w całym ekosystemie. Podczas, gdy globalne przychody z kawy wzrosły z 30 mld USD w 1991 r. do 81 mld USD w 2016 r. drobni rolnicy produkujący kawę zanotowali spadek dochodów z 40% do poniżej 10% w tym samym okresie.

Co gorsza, rolnicy w krajach produkujących najwięcej – Brazylii, Kolumbii, Wietnamie i Indonezji (którzy stanowią 60 procent światowej produkcji) – żyją w warunkach ubóstwa, ledwo zarabiając wystarczające dużo, aby pokryć koszty produkcji. Ambrosus zamierza to zmienić.

Swiss Crypto Valley

Szwajcarska Crypto Valley jest niezależnym, wspieranym przez rząd stowarzyszeniem powołanym do działania, aby w pełni wykorzystać zalety Szwajcarii do zbudowania wiodącego na świecie ekosystemu blockchain i technologii kryptograficznych. Crypto Valley łączy start-up’y I firmy umożliwiając badania i rozwoju. Ambrosus jest członkiem stowarzyszenia od samego jego początku.

Ambrosus - organizacje, klienci i partnerzy

EEA – Enterprise Ethereum Alliance

EEA to potężna organizacja której celem jest stworzenie globalnych norm blockchain’owych, aby nowo powstające sieci były kompatybilne i cechowały się uniwersalnością. Jej misją jest otwarta, zdecentralizowa sieć z której korzystać będą mogli wszyscy chętni. Opiera się ona oczywiście na sieci Ethereum. EEA posiada aktualnie ponad 1500 członków, wśród których znajdują się największe firmy technologiczne, takie jak Microsoft, Intel czy CME Group.

Członkostwo w EEA, sprawia, że fundament Ambrosus – nasza sieć AMB-NET, jest zawsze kompatybilna z globalną siecią Ethereum, a także posiada najwyższe i najnowsze standardy w dziedzinie blockchain’u.

Partnerzy Ambrosus:

Ecole Polytechnique Federale De Lausanne (EPFL)

Cantone Group

BioFirm AG

SHIPNEXT – Ambrosus podjął się współpracy z SHIPNEXT, aby razem prowadzić badania w zakresie łańcuchów dostaw powiązanych z branżą marynistyczną.

INS Ecosystem

Technologia i manufaktury:

Technologia wykorzystywana przez Ambrosus rozwijana jest w naszym Laboratorium Innowacji znajdującym się w Szwajcarii. Kilkunastoosobowy zespół ekspertów, inżynierów, pionierów, każdego dnia rozwija technologie naszych sensorów, czujników i inteligentnych urządzeń. O Laboratorium Innowacji Ambrosus pojawi się jeszcze osobny wpis na blogu, jeśli jednak jesteście ciekawi, jakie technologie są w nim rozwijane, zajrzyjcie do wpisu z naszego angielskiego bloga: An Oberview of the Ambrosus Innovation Laboratory

Parity – Parity, organizacja posiadająca jednych z najlepszych naukowców zajmujących się rozwojem blockchain’u, od samego początku ściśle współpracowała z Ambrosus w celu udoskonalania naszego blockchainu AMB-NET.

Ambrosus - organizacje, klienci i partnerzy

Crayonic – Współpraca z Crayonic zaowocowała powstaniem urządzeń Amber L1 i L2. Zbierają one wrażliwe dla produktów w obszarze łańcucha dystrybucji dane, takie jak wystawienie na światło czy temperatura. Są również modemami wifi, posiadają czujniki GPS i wiele więcej. Służą one również ochronie i bezpieczeństwie informacji cyfrowych wgrywanych na blockchain AMB-NET. Zachęcam do zapoznania się z pełną specyfikacją urządzeń pod tym linkiem: Ambrosus Smart Sensor

Laboratorium Innowacji Ambrosus, nawiązało współpracę z licznymi manufakturami oraz uniwersytetami i producentami komponentów elektronicznych, w celu rozwoju technologii, a także produkcji sensorów i reszty inteligentnych urządzeń, wykorzystywanych w kompleksowych usługach jakie firmą oferuje Ambrosus. Oto krótka lista niektórych z nich:

P&TS Ltd. Intellectual Property

PrintoCent

EIT Food

EPFL

HEIG-VD

Klienci Ambrosus:

Trek Therapeutics – Współpraca z Trek Therapeutics nawiązana została w 2017 roku. Jej celem były przede wszystkim testy naszej technologii, z której Trek korzysta z zadowoleniem do dziś.

NDS – O NDS i Mega Mart przeczytać mogliście w jednym z wcześniejszych artykułów na tym blogu: Koreańska wołowina – jak uratować słabej jakości mięso. Rozwiązanie problemu koreańskiej wołowiny i współpraca Ambrosus z firmą NDS to pierwsze tak unikatowe realne wykorzystanie technologii blockchain w celu śledzenia produktów spożywczych. Był to ogromny krok dla Ambrosus, gdyż jest to w pełni funkcjonalne zastosowanie naszej technologii.

Wśród pozostałych publicznie-widocznych klientów znaleźć możecie:

H!VE Honey

Blendhub

Flatev

Więcej informacji na temat tej trójki, znajdziecie na naszym anglojęzycznym blogu: Ambrosus New Partnerships

Premium Goods – Madagascar Bourbon Vanilla Supply Chain: Ambrosus stworzył również kompletne rozwiązanie technologiczne dla zapewnienia bezpieczeństwa i przejrzystości w łańcuchu dostaw madagaskarskiej wanilii. Więcej dowiedzieć się możecie z naszego krótkiego filmu dokumentalnego na ten temat – Ambrosus Vanilla Documentary.

Jak zatem widzicie Ambrosus działa prężnie w bardzo wielu dziedzinach. Mamy nadzieje, że każdy kolejny rok obfitować będzie w coraz to kolejne implementacje AMB-NET. Każdego dnia dokładamy wszelkich starań, aby pozyskać więcej partnerów, klientów i przede wszystkim zobrazować ludziom zalety płynące z wykorzystania AMB-NET w łańcuchach dostaw. Naszą misją jest zapewnienie bezpieczeństwa i weryfikowalności w branży spożywczej i farmaceutycznej.

Niepubliczni partnerzy

Niestety, związani licznymi kontraktami poufności, nie jesteśmy w stanie opublikować pełnej listy klientów i partnerów z którymi współpracę podjął Ambrosus. Wiele nowatorskich i fascynujących rozwiązań technologicznych jest ciągle w fazie tworzenia, dlatego informacje o nich nie zostaną podane publicznie do czasu zakończenia testów i implementacji. Ambrosus zaangażowany jest w wiele niesamowitych przedsięwzięć na wszystkich kontynentach i mamy nadzieję podzielić się z wami wynikami naszej pracy jak najszybciej. Ambrosus zaangażowany jest w liczne projekty związane z bezpieczeństwem żywności oraz leków.

Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, chcielibyśmy zaprosić was do odwiedzenia naszej grupy na Telegramie, gdzie z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania!

Jeżeli chciałbyś zastosować technologię bezpiecznych łańcuchów dostaw, wpieraną przez blockchain i IoT, oferowaną przez Ambrosus w swoim biznesie, skontaktuj się z nami pod adresem email: adambetka@ambrosus.pl

Category: Blockchain, Technologia
  • 0
  • 215
Adam Betka

Cześć, jestem Adam. Fascynuje się kryptowalutami i technologią z nimi związaną. Na moim blogu znajdziecie wiele ciekawych artykułów na temat Bitcoina, altcoinów, blockchaina i innych cudów na kiju.

Leave your comment